طرح جامعه نیکوکاری ابرار برای تکمیل دو مدرسه نیمه ساخته استان سیستان و بلوچستان

طرح جامعه نیکوکاری ابرار برای تکمیل دو مدرسه نیمه ساخته استان سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار طی بازدید از دو مدرسه نیمه ساخته در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: طرح های انساندوستانه جامعه نیکوکاری ابرار با مطالعه دقیق و شناخت مسائل اجتماعی کشور طراحی و درحال اجرا می باشند. هدف اصلی آن است که بتوانیم منابع محدود موجود را به موثرترین شکل ممکن در طرح های انساندوستانه و عام المفنعه صرف نماییم به نحوی که بیشترین ارزش اجتماعی حاصل از این فعالیت ها خلق شود.

براساس اظهارات علی اصغر خامنوی ابرار در مناطقی فعالیت می کند که در زمره محروم ترین و نابرخوردارترین مناطق کشور قرار می گیرند. طرح توسعه پایدار روستایی ابرار در مناطق روستایی سه استان خراسان جنوبی، کردستان و سیستان و بلوچستان اجراء می شود. این مناطق به استناد آمار رسمی و مستندات موجود انتخاب شده است. طرح حمایت تحصیلی ابرار نیز به ادامه تحصیل 1700 دانشجویان و دانش آموزان در مناطق محروم کشور کمک موثری کرده است.

خامنوی رویکرد ابرار را پرهیز از کمک های اعانه ای و تأکید بر توانمندسازی افراد برشمرد و تشریح کرد: توسعه پایدار، تغییری است که دستاوردهای ماندگارش، نسل به نسل حفظ شود. بدین منظور همواره از کمک های اعانه ای پرهیز کرده ایم و آموزش و توانمندسازی را محور فعالیت های ابرار قرار داده ایم.

خامنوی مشارکت در ایجاد، تکمیل و بازسازی و بهسازی مراکز آموزشی و فرهنگی را یکی دیگر از فعالیت های جاری ابرار دانست و خاطرنشان کرد: کمبود یا فقدان فضاهای آموزشی یکی از مشکلات جدی توسعه پایدار مناطق محروم کشور است. واقعیت تلخی است که تعدادی از فرزندانمان به ویژه در مناطق روستایی محروم، هر ساله به همین دلیل از تحصیل بازمی مانند. ایجاد، تکمیل و بهسازی مراکز آموزشی به حل این مسئله اجتماعی کمک خواهد کرد. در این راستا ابرار تاکنون چند پروژه موفق را در استان های بوشهر و آذربایجان شرقی به انجام رسانده است.

خامنوی در تشریح فعالیت جدید ابرار در استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به کمبود سرانه آموزشی در استان سیستان و بلوچستان بویژه در مناطق مرزی و با توجه به پیگیری های اتاق زاهدان و به ویژه جناب آقای ریگی، ریاست اتاق زاهدان و همچنین تأکیدات جناب مهندس شافعی، نائب رئیس هیات مدیره ابرار، تکمیل مدارس نیمه ساخته این استان در دستور کار ابرار قرار گرفت. به پیشنهاد مدیریت آموزش و پرورش استان، مدرسه چهارکلاسه مقطع  اول متوسطه روستای توحید آباد در منطقه درِگیابان و مدرسه سه کلاسه دبستان روستای ریگ ملک در نزدیکی منطقه میرجاوه در نقطه مرزی، بدین منظور معرفی شده اند.  پس از بررسی نقشه ها و برآورد هزینه ها، نسبت به تکمیل یکی یا هر دو مدرسه، اقدام خواهد شد. امید که بتوانیم با مشارکت فعالان اقتصادی و به ویژه همکاری و مساعدت اتاق زاهدان، اثر ماندگار دیگری از مهرورزی فعالان اقتصادی را در عرصه آموزش و پرورش کشور به یادگار بگذاریم.

  • منبع:
  • تاریخ درج:3 شهریور 1396