طرح مشترک جامعه نیکوکاری ابرار و اتاق بازرگانی تهران

طرح مشترک جامعه نیکوکاری ابرار و اتاق بازرگانی تهران

کمبود یا فقدان فضاهای آموزشی یکی از مشکلات جدی توسعه پایدار مناطق محروم کشور است. واقعیت تلخی است که تعدادی از فرزندانمان هر ساله به همین دلیل از تحصیل بازمی مانند. ایجاد، تکمیل و بهسازی مراکز آموزشی به حل این مسئله اجتماعی کمک خواهد کرد. بدین منظور ایجاد، تکمیل و بازسازی و بهسازی مراکز آموزشی و فرهنگی یکی از فعالیت های جاری ابرار می باشد. در این راستا ابرار تاکنون چند پروژه موفق را در استان های بوشهر و آذربایجان شرقی به انجام رسانده است. این پروژه ها در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی فعالان اقتصادی، با مشارکت فعال اتاق های استان های مربوطه اجرایی شده است.

در همین راستا، ساخت یک سالن چند منظوره برای دبیرستان دخترانه سوم شعبان در منطقه جنوب غرب تهران در دستور کار ابرار قرار گرفت. این با مشارکت مادی و معنوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درحال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، دبیرستان دخترانه سوم شعبان که میزبان دانش‌آموزان دوره اول متوسطه است، در منطقه 18 آموزش و پرورش تهران واقع شده و نزدیک به 450 دانش‌آموز در آن مشغول به تحصیل هستند.

آن‌طور که علی‌اصغر خامنوی رییس جامعه نیکوکاری ابرار به روابط عمومی اتاق تهران می‌گوید در حال حاضر پروژه ساخت سالن چندمنظوره این دبیرستان حدود 70 درصد پیشرفت داشته است و پیش‌بینی می‌شود  تا پیش از آغاز سال جدید تحصیلی در مهرماه امسال، به بهره‌برداری کامل برسد.

خامنوی افزود: زیربنای سالن چند منظوره در حال احداث دبیرستان دخترانه سوم شعبان تهران 406 متر مربع است و علاوه بر افزایش کلاس‌های آموزشی این دبیرستان، آزمایشگاهی نیز برای بهبود کیفیت خدمات آموزشی در آن احداث شده است.

به گفته رییس جامعه نیکوکاری ابرار، اعتبار ساخت این سالن چندمنظوره حدود 4 میلیارد و 300 میلیون ریال است که از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تامین شده است.

 تامین هزینه‌های دانش‌آموزان و دانشجویان

با این همه ساخت این سالن و کمک به احداث مدارس، تنها مسیر ایفای مسئولیت اجتماعی اتاق تهران در نظام آموزشی نیست و پارلمان بخش خصوصی با همکاری جامعه نیکوکاری ابرار، تامین مالی هزینه‌های تعدادی از دانش‌آموزان و دانشجویان را نیز برعهده گرفته است.

علی‌اصغر خامنوی در مورد این همکاری اتاق تهران و جامعه نیکوکاری ابرار گفت: در حال حاضر تعداد 100 دانش‌آموز و دانشجو در سراسر کشور تحت پوشش بورسیه تحصیلی اتاق تهران هستند و هزینه کامل تحصیل آنها در مقاطع مختلف تحصیلی از سوی پارلمان بخش خصوصی تامین می‌شود.  • منبع:
  • تاریخ درج:31 مرداد 1396