تأسیس نخستین مرکز اسلامی در کشور دانمارک

پس از 40 سال پیگیری مستمر مسلمانان جهت دریافت اجازه ساخت مسجد در دانمارک، بالاخره در 25 آگوست سال 2011 میلادی شورای شهر کپنهاک اجازه بناء اولین مسجد را بنام مقدس مولی الموحدین امیرالمومنین (ع) به مرکز اسلامی امام علی (ع) دانمارک اعطاء نمود.

​موضوع مساعدت در ساخت مسجد امام علی (ع) با 4200 مترمربع در سه طبقه که شامل سالن هایی جهت نمازخانه مردانه و زنانه، کنفرانس، کتابخانه و حسینیه می باشد، از سال 1389 در دستور کار هیأت مدیره جامعه نیکوکاری ابرار قرار گرفته و پس از تصویب، در چندین نوبت با دعوت از فعالان اقتصادی خیّر و حمایت رؤسای وقت اتاق ایران بیش از پنج میلیارد و چهارصد میلیون تومان جمع آوری و ارسال گردیده است.

برای اجرای این پروژه عظیم که طرح شماره یک ابرار نام گرفت، بیش از 15 میلیون دلار هزینه شده است. تأمین منابع مالی این طرح کلاً از طریق همت والای فعالان بخش خصوصی خیّر از نقاط مختلف کشورهای اسلامی و از طرف عاشقان و علاقمندان به مقام امیرمؤمنان حضرت علی (ع) و بعضاً از محل وجوهات شرعی با اجازه مراجع عالیقدر شیعه انجام شده است.

پروژه در اواخر سال 1393 مورد بازدید جناب آقای غلامحسین شافعی، رئیس وقت اتاق ایران و هیات همراه ایشان قرار گرفت و از زحمات انجام گرفته تقدیر بعمل آمد. عملیات ساخت پروژه تا پایان شهریورماه 1394 به پایان رسید و در مهرماه همان سال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.